دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

عضویت در پایگاههای اطلاعاتی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۶/۱۲ | 
سلام و عرض ادب
 
همانطور که اطلاع دارید تمام فعالیتهای دانشگاهیان از جمله فعالیتهای پژوهشی، توسط وزارت بهداشت و نیز نظامهای بین المللی رتبه بندی دانشگاه ها در دنیا بطور مرتب رصد می شود. یکی از منابعی که این مهم صورت می گیرد استفاده و میزان بهره وری پایگاههای اطلاعاتی است که در دانشگاهها در اختیار اعضای دانشگاه قرار داده می شود. لذا استفاده و عضویت شما اساتید محترم در پایگاه ها امر مهمی تلقی می گردد.
در این راستا کتابخانه مرکزی بصورت فراخوان خواستار همکاری و شرکت همه اعضای دانشگاه در این موضوع می باشد. در قدم اول همه باید عضو پایگاهها شوند. گفتنی است بسیاری از امکانات پایگاه ها با عضویت در آنها تسهیل می گردد مانند دانلود بسیاری از فول تکستها یا دیدن بسیاری از فیلمهای آموزشی و ... .  اگرچه برای دیدن متون منابع آنها گاهی فقط اشتراک کافیست. در نظر داشته باشید  تنها ساخت اکانت و ثبت نام (register) برای ما کافی نیست و استفاده فعال از آن اکانت هم الزام دارد.
بنابراین خواهشمند است با ایمیل آکادمیک خود (x@iums.ac.ir) به عضویت در پایگاهها اقدام فرمایید. برای اینکار به صفحه کتابخانه الکترونیک مراجعه کنید. در قسمت الفبایی تمام پایگاهها را مشاهده می کنید.
Diglib.iums.ac.ir
پایگاههای قابل دسترس در دانشگاه علوم پزشکی ایران به شرح زیر است:
BMJ
ClinicalKey
Cochrane Library
Embase
Web of Science
OVID
Primal Picture
Proquest
Pubmed
ScienceDirect
Scopus
Springer
Uptodate
Weily

همه پایگاه ها رفتاری تقریبا مشابه برای عضویت دارند. بنابراین در این پایگاهها باید گزینه Register،  Sign up یا Create Acount را کلیک کرده سپس اطلاعات کاربری را وارد نمایید. بعد از عضویت برایتان ایمیلی به آدرس ایمیلی که در فرم ثبت نام وارد کردید می آید که برای فعالسازی باید به inbox ایمیلتان رفته و آن را فعال کنید. بعد از آن همیشه برای حضور با اکانت خود در پایگاه ها بایدSign in  یا  Loginنمایید.
همچنین در نظر داشته باشید بعضی از پایگاه ها بدلیل اینکه از یک ناشر هستند ثبت نام در یکی از آنها کافی است.
·       رجیستر در یکی از پایگاههای ClinicalKey، Scopus و SciencDiret برای استفاده از هر سه پایگاه کفایت می کند.
·       رجیستر در یکی از پایگاههای OVID  و Primal Picture برای استفاده از هر دو پایگاه کفایت می کند.
 
با احترام
کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه علوم پزشکی ایران
Diglib.iums.ac.ir


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 162 بار   |   دفعات چاپ: 19 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر