دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciencesکتابخانه پردیس بین الملل
برای دسترسی به محیط جدید پایگاه اطلاعاتی PUBMED از لینک زیر استفاده نمایید:https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov ............ دسترسی به پایگاههای اطلاعاتی Reaxys , Ovid , Embase , ScienceDirect , Clinical Key به پایان رسیده است.
 

ESI

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱/۳۰ | 

ESI   ابزار مبتنی بر وب است که محققان و ارزیابان تحقیقات را قادر به سنجش علوم و تعیین گرایش هر فیلد موضوعی می کند که از محصولات شرکت Clarivate Analytics است و از صفحه پایگاه Web of Science در دسترس قرار می گیرد.

این ابزار تحلیلی مقالات بیش از 12000 مجله از سراسر جهان را عمیقا بررسی کرده و محققان، موسسات (دانشگاه ها، شرکت ها، مراکز تحقیقاتی دولتی) ، کشورها و مجلات را در 22 زمینه موضوعی خاص را بر اساس تعداد مقالات منتشر شده، تعداد استنادات انجام شده و تعداد استناد به ازای هر مقاله رتبه بندی می کند.

اطلاعات آن از بررسی مجلات در 10 سال گذشته به دست می آید و هر دو ماه یکبار روزآمد می شود.

بنابراین به سه شکل می توانید جستجوی خود را انجام دهید:

      جستجوی محققان، موسسات، کشورها یا مجلات برتر در یک زمینه موضوعی خاص مثلا شیمی دارویی

      جستجوی محقق، موسسه، کشور یا مجله خاص

      جستجو بر اساس مقالات پر استناد یا مقالات داغ

منظور از مقاله های پراستناد (Highly Cited) مقاله هایی است که در طی دوره ده ساله گذشته بیشترین استناد را کسب کرده باشند؛ اما مقاله های داغ (Hot Papers) ، عبارت از مقاله هایی است که در طی دوره دو ساله گذشته انتشار یافته و بیشترین استناد را به دست آورده باشند.

از طریق ESI می توان به :

Citation Ranking: (4مورد)

نمایش تعداد کلی استنادات و تعداد استناد به ازای هر مقاله در 10 سال اخیر و در زمینه موضوعی مختلف بر اساس:

  • نویسنده ( رتبه بندی شامل 1% بالای نویسندگان)
  • موسسه  ( رتبه بندی شامل 1% بالای موسسات)
  • کشور ( رتبه بندی شامل 1% بالای کشورها)
  • مجله ( رتبه بندی شامل 1% بالای مجلات)

Most Cited Papers: (2مورد)

      مقالات پر استناد: بهترین مقالات در 22 زمینه موضوعی را بر اساس بیشترین استناد دریافت کرده در 10 سال اخیر و 1% بالای هر زمینه موضوعی را رتبه بندی می کند.

      مقالات داغ: مقالات منتشر شده در 2 سال اخیر که بیشترین استناد را در دو ماه گذشته به نسبت سایر مقالات در آن زمینه موضوعی به خود اختصاص داده اند.

Citation  Analysis: (2مورد)

 
  • Research Fronts یا جبهه پژوهش:

گروهی از مقالات پر استناد مقالات هسته- در زمینه تخصصی که تئسط خوشه تحلیل تعریف شده اند. از آنجایی که تخصیص مقالات به جبهه پژوهش بر اساس دسته بندی های موضوعی مجلات در ESI نیست، جبهه پژوهش طرح طبقه بندی  متفاوت برای مقالات پر استناد ارائه می دهد.

  • Baselines یا خطوط اصلی: معیاری برای اندازه گیری عملکرد پژوهشی است. ESI شامل سه دسته از خطوط اصلی است:
  •  

      Average Citation Rates میانگین امتیاز ارجاعی: این میانگین برای هر سال از 10 سال دوره، بر اساس تجمع استنادات از سال انتشار تا جدیدترین دو ماهانه محاسبه می شود. میانگین ها با تجمیع استنادات مقاله ها و تقسیم آنها بر تعدا د مقالات به دست می آیند. میانگین کلی ده ساله هم از میانگین میانگین ها حاصل می شود.

      Percentiles یا درصدها: درصد تعیین آستانه استنادی مقالات است که بر اساس کسری ثابت در نظر گرفته می شود به عبارت دیگر این درصدها سطوح فعالیت استنادی را نشان می دهند. سطوحی که ESI برای موضوعات بر اساس سال تعیین کرده است عبارتند از: 0.01%, 0.1%, 1.0%, 10.0%, 20.0%, 50.0%.

      Field Ranking یا رتبه بندی موضوعی: جدول رتبه بندی موضوعی تعداد کلی مقالات، تعداد کلی استنادات، تعداد استنادات به ازای هر مقاله و تعداد مقالات پر استناد در هر زمینه موضوعی را نمایش می دهد.

      Citation thresholds: حداقل تعداد استنادات رسیده به مقالاتی که در یک زمینه موضوعی به صورت نزولی رتبه بندی شده اند و سپس انتخاب 1% بالای نویسندگان و موسسات و 50% بالای کشورها و مجلات در یک دوره 10 ساله.

 

C:Usersnourbakhsh.nPicturesNew folderax portalCapture.PNG 

 CAPTCHA
دفعات مشاهده: 886 بار   |   دفعات چاپ: 143 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر